Скарбницю Національного музею історії України відвідали представники німецької некомерційної організації Ukraine Art Aid Center

15.04.2025

72.JPG

Команда Скарбниці Національного музею історії України була рада вітати в гостях представників німецької некомерційної організації Ukraine Art Aid Center (UAAC, Центр допомоги установам культурної спадщини України), зокрема її президента Йоганеса Натана. Підтримку UAAC у вигляді цінних матеріалів та обладнання для збереження музейних артефактів ми отримуємо з весни 2022 року.

Провідний науковий співробітник Скарбниці Олексій Савченко ознайомив гостей з культурою корінного народу України – кримських татар, під час кураторської екскурсії виставкою «Спадщина. Miras. The Heritage». Нагадаємо, мета цього проєкту, створеного разом з ГО «Алєм», – показати культуру кримських татар як живе явище з безперервними традиціями, які досі впливають на цінності суспільства, є частиною повсякдення, політичної культури та взаємин з навколишнім світом і людьми.

Також ми представили гостям виставку «Скарби Криму. Повернення». Кураторка проєкту, провідна наукова співробітниця Скарбниці Оксана Ліфантій розповіла не лише про народи, які населяли Крим понад тисячоліття тому, а й про російські злочини проти української спадщини на окупованих територіях, що не припиняються. Сама виставка унаочнює наразі єдиний успішний приклад повернення додому українських артефактів, які могли потрапити в окупацію.

Представники UAAC високо оцінили концепцію розповідей про історію України через певні феномени, у форматі наративних виставок. Гості визнали такий підхід до побудови експозиції цікавішим і сучаснішим, аніж «лінійний» виклад історії. Крім цього, міжнародним партнерам важливо знати про те, як під час війни потерпає українська спадщина.

UAAC створили в березні 2022 року німецькі фахівці, здебільшого мистецтвознавці й викладачі університетів, які побачили загрози, що несе українській культурі повномасштабне вторгнення росії. Нині допомогу від організації вже отримали понад 1000 українських музеїв. Матеріали й обладнання розподіляють завдяки хабам у Києві та Львові.

Однією з координаторок UAAC в Україні є Ірина Нікіфорова, яка очолює громадську організацію «Центр допомоги мистецтву України – Київ». Завдяки сприянню пані Ірини Національний музей історії України та його філія Скарбниця за ці кілька років отримали від UAAC різноманітні пакувальні матеріали, інструменти, зарядні станції, ноутбуки, шафи для наукового архіву.

Ми щиро дякуємо німецьким партнерам та особисто Ірині Нікіфоровій за допомогу і сподіваємося на продовження нашої дружби!

Більше про те, як Ірина Нікіфорова координує допомогу для сотень українських музеїв, можна прочитати в нашому блозі: https://nmiu.org/posts/287

Фото Вікторії Сідорової, Національний музей історії України

21.JPG

34.JPG

72.JPG

79.JPG

76.JPG

47.JPG

28.JPG

32.JPG

Поділитися