Реставратори Національного музею історії України пройшли стажування в Литовському національному музеї
Шість реставраторів Національного музею історії України протягом травня проходили навчання в реставраційному центрі Литовського національного музею. Підвищення кваліфікації для українських фахівців ініціювало й профінансувало Міністерство культури Литви. Це вже друге стажування наших реставраторів, яке на високому професійному рівні організували колеги з Литовського національний музею.
Команда фахівців Національного музею історії України у складі Олени Гаврилюк, Юрія Бута, Ольги Воронової, Валерії Леоненко, Катерини Коваль та Наталі Ревенок мала можливість ознайомитися з методиками, техніками й технологіями у сфері дослідження та реставрації археологічних й історичних пам’яток з металу, текстилю, дерева, поліхромної скульптури, творів живопису, графіки та документів. Українські реставратори побували на ознайомчій екскурсії музейним відкритим сховищем етнографії, яке вражає своєю організацією та наповненням. А від литовських колег-хіміків наш музей отримав допомогу – проведення комплексних досліджень зразків музейних артефактів. Під час стажування українські музейники отримали в подарунок необхідні реставраційні матеріали.

Литовські колеги організували професійну зустріч із фахівцями Реставраційного центру ім. Пранаса Гудінаса, які охоче поділилися своїми новими напрацюваннями й прочитали інформативну лекцію про правила пакування, зберігання та транспортування музейних предметів.
Приємним бонусом було запрошення нашої делегації на урочистий захід – святкування 170-річчя Литовського національного музею. Ця визначна подія припала на День української вишиванки. Тож реставратори мали нагоду з гордістю вбратися в українські вишиті сорочки й привітати колег зі святом. Також на знак вдячності українці подарували литовським музейникам власноруч зроблену ляльку-мотанку – на удачу та щасливе майбутнє музею.
Команда Національного музею історії України вдячна всім причетним за організацію та проведення стажування: генеральній директорці Литовського національного музею Руті Качкуте, керівниці реставраційного центру Еґле Одінієнє, керівникам стажування Анжеліці Юодішієне, Маріте Глемжієне, Вікторії Ґріґієне, Ліні Крегждієне, Юлії Рішкуте, Єві Станьонене, Ренаті Прелгаускієне, Расі Назаровайте, Сімоні Матузевічуте, а також Руті Взбарайте, Оксані Чепелюк, Йонасу Петуховасу, Іві Паукштіт-Шинелло, Регіні Юцене, Гінтаре Лауріненєне, Міндгаугасу Буга та всім іншим колегам з Литовського національний музею.
Ми раді співпрацювати та втілювати спільні проєкти й надалі, обмінюватися знаннями й практиками та ставати кращими разом!
Висловлюємо щиру вдячність команді Литовського національного музею за постійну всебічну підтримку й допомогу, яка є дуже важливою та цінною для нас.