День Героїв Небесної сотні
Кришталевий елемент люстри з Будинку Профспілок на якому видно сліди кіптяви після пожежі та розбита бруківка з київських вулиць, яку як захисну зброю використовували учасники Революції Гідності. Колекція МІСТ
20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні. Саме цього дня загинуло найбільше людей під час подій Революції гідності.
18–20 лютого 2014 року розпочався заключний і найкривавіший етап Революції гідності.
На ранок 18 лютого була запланована Мирна хода учасників Євромайдану до будівлі Верховної Ради України з вимогою до депутатів ухвалити закон про обмеження повноважень Президента й повернення до Конституції зразка 2004 року. На площі в парку поблизу Верховної Ради на протестувальників чекали кордон силовиків та прихильники тодішньої влади, так звані антимайданівці. Саме вони під прикриттям працівників міліції розпочали сутички з учасниками Мирної ходи в Маріїнському парку та поблизу станції метро «Арсенальна».
Основне протистояння між силовиками й активістами Майдану розгорнулося на вулиці Інститутській. Під час сутичок силовики використовували шумові гранати, які скидали на протестувальників з дахів прилеглих будинків. Унаслідок таких дій учасники протесту й випадкові перехожі зазнали серйозних травм та ушкоджень.
Увечері 18 лютого розпочався масований наступ силовиків на Майдан Незалежності. Силовикам вдалося прорвати кілька барикад і підійти впритул до будівлі Профспілок.
Будинок профспілок на Майдані Незалежності відіграв важливу роль у дні Революції гідності. 1 грудня 2013 року в ньому створили Штаб національного спротиву. В будівлі надавали медичну допомогу, діяла кухня, працювали пункт збору теплого одягу та пресцентр Майдану.
Близько опівночі, коли силовики пішли зі штурмом на Будинок профспілок, виникла пожежа. Полум’я охопило всю будівлю, з якої терміново розпочалась евакуація людей.
20 лютого 2014 року тривало криваве протистояння між силовиками та протестувальниками в середмісті Києва. Зранку відбулася спроба відтіснити «Беркут» з вулиці Інститутської. Вдалося звільнити будівлю Жовтневого палацу й частину прилеглої території. На бруківку та коктейлі Молотова співробітники правоохоронних органів відповідали пострілами з вогнепальної зброї. Станом на обід кількість загиблих серед активістів Майдану досягла кількох десятків осіб. Цього дня на вулиці Інститутській більшість з них загинули саме від кульових поранень.
Велика кількість жертв змусила низку політиків оголосити 20 лютого про свою підтримку протестувальникам. Про перехід на бік Майдану повідомили силовики кількох західних областей. О 22:17 Верховна Рада ухвалила постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України».
За право жити гідно в незалежній демократичній країні українці заплатили високу ціну. На Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві в ці дні вшановують пам’ять загиблих під час Революції гідності.
1. Саморобний захисний жилет учасника Революції Гідності
2. «Коктейль Молотова», виготовлений учасниками Революції Гідності