День Державного герба України

Ірина Пуля , завідувачка науково-дослідного відділу експозиційно-виставкової роботи музею19.02.2025

герб клочко 2.jpg

Головними символами кожної держави є герб, прапор і гімн. 19 лютого 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про Державний герб України», синій щит із золотим тризубом. Проєкт розробила група українських геральдистів – Андрій Гречило, Олексій Кохан та Іван Турецький. Тризуб затвердили як Малий Герб України, вважаючи його головним елементом Великого Герба України. 

Зображення Державного Герба України мають розміщувати на печатках органів державної влади й державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ з обовязковим дотриманням пропорцій зображення герба. 20 статтею Конституції України 1996 року передбачено, крім Малого Герба, наявність Великого Державного Герба України, який встановлюється з урахуванням Малого Державного Герба України та Герба Війська Запорозького (козак з мушкетом).

Представляємо тризуб, який 1989 року зробив Дмитро Клочко й використовував його в проукраїнських акціях. Того самого року Дмитро став членом української громадської та правозахисної організації – Української Гельсінської спілки. 

герб клочко.jpg

Із 1990 року він – активний представник культурологічної організації «Щире братство». Брав участь в акції «Українська хвиля», організованої 21 січня 1990 року, що з’єднала символічним «живим ланцюгом» українські міста до 71-ї річниці Злуки УНР та ЗУНР. Учасник Революції на граніті в Києві, що тривала з 2 до 17 жовтня 1990 року, з першого дня долучився до студентського голодування на площі Жовтневої Революції (нині Майдан Незалежності). З 2006 року – співробітник Національного музею історії України. З початком повномасштабного вторгнення росії Дмитро Клочко допомагає рятувати життя наших захисників. Нині він – волонтер у загоні швидкого реагування Червоного Хреста України.

Поділитися