Військовий Василь Дойонко передав до музею каску, яка врятувала йому життя
Військовослужбовець Василь Дойонко в Національному музеї історії України
Військовослужбовець 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго з позивним «Ірпєнь» Василь Дойонко передав до Національного музею історії України особисті речі. Йдеться про бронежилет і каску, яка врятувала йому життя.
На фронті Василь з початку 2023 року. Воював на різних напрямках, отримував поранення. 24 липня 2024 року разом з побратимом з позивним «Барс» чергував на «нулі» у Луганській області. О третій годині ночі військові почули над собою ворожий дрон, ймовірно з тепловізором. Бійці зрозуміли, що буде скид.
Василь згадує: «Там було дерево, я кинувся за нього і присів. Пролунав вибух. Я відчув, що незахищені частини тіла пронизало чимало осколків. Болю не було, біль прийшов пізніше, а спершу був шок. Перевірив, чи цілі руки й ноги. Мабуть, на адреналіні змогли дійти до точки евакуації. «Барса» також поранило, він ніс мій автомат, бо я вже не мав сил».
Допомагаючи один одному, в темряві, хлопці змогли дістатися своїх. Тоді побратими надали їм першу допомогу. «Я й не помітив, а хлопці сказали, що каска пробита в скроні», – розповів Василь, передаючи каску співробітникам музею.
Василь Дойонко переніс п’ять операцій: одну в Харкові та чотири в Києві. Військовий до цього часу перебуває на реабілітації. Його побратим, з яким він був поранений у ту ніч, вже повернувся на військову службу.
Дякуємо Герою за передачу важливих експонатів і бажаємо якомога швидшого одужання!
1. Каска, яка врятувала життя Василю Дойонко. Нині ця річ увійшла до колекції Національного музею історії України
2. Бронежилет, який Василь Дойонко передав до Національного музею історії України