Міжнародні благодійники передали до музею техніку для оцифрування

26.12.2024

2.jpg

До Різдва Національний музей історії України отримав гуманітарну допомогу від Smithsonian Cultural Rescue Initiative (Смітсонівська ініціатива з порятунку культурної спадщини) і Kosciuszko Foundation (Фонд Костюшка). Йдеться про техніку для оцифрування колекцій музею та його філії Скарбниці. Серед обладнання – макрооб’єктив, який знадобиться для оцифрування прикрас і монет, а також освітлювальна апаратура.

Дякуємо за цю підтримку! Вона особливо важлива нині, в умовах повномасштабної війни, оскільки оцифрування дає можливість зберегти інформацію про спадщину й робить її доступною для всіх.

Окрема подяка – Folkowisko Humanitarian Foundation (гуманітарний фонд «Фольковіско»), який допоміг доправити техніку в Україну.

Нагадаємо, на яких ресурсах представлені оцифровані об’єкти з колекції музею.

Міжнародна цифрова база museum-digital: https://kyiv.ua.museum-digital.org/institution/18?navlang=uk

Міжнародна платформа Google Arts & Culture: https://artsandculture.google.com/partner/national-museum-of-the-history-of-ukraine

Сторінка музею на платформі Sketchfab із 3D моделями експонатів (отже, тут їх можна роздивитися з усіх можливих ракурсів): https://sketchfab.com/NMIU/models

Ми продовжуємо додавати нові артефакти на всіх зазначених ресурсах, тож стежте за оновленнями!

Довідково. Смітсонівська ініціатива з порятунку культурної спадщини створена Смітсонівським інститутом – комплексом музейних, наукових і дослідницьких установ у США. Її місія – захист культурної спадщини, яка перебуває під загрозою або постраждала внаслідок стихійних лих, а також допомога США й міжнародним спільнотам у збереженні своєї ідентичності та історії. Діяльність ініціативи вже охопила, крім США, Гаїті, Сирію, Ірак, Єгипет, Малі, Непал, Україну, і не тільки.

Фонд Костюшка є польсько-американською культурно-освітньою благодійною організацією, яка заснована в США 1925 року.

Поділитися