Бібліотеки України отримують видання про Хотинську війну, створене на основі виставки музею

06.11.2024

FB_IMG_1730879612733.jpg

Днями до бібліотек усіх обласних центрів України почали надходити примірники науково-популярного видання «Хотинська війна 1621 р. Козацька звитяга, османські амбіції та європейське майбутнє». Книжка вийшла у видавництві «Кліо» в межах цьогорічного конкурсу культурно-мистецьких проєктів Українського інституту книги. Видання, які отримали таку підтримку, призначені винятково для поповнення бібліотек України.

1 (1).jpg
Обкладинка книжки «Хотинська війна 1621 р. Козацька звитяга, османські амбіції та європейське майбутнє»

Основою для книжки стали матеріали виставки «Хотинська війна 1621 року і доля Центрально-Східної Європи». Вона відкрилася в Національному музеї історії України три роки тому, і нам довелося демонтувати її з початком повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року. 

Концепцію та тексти для видання підготували куратори означеної виставки – Ярослав Затилюк, Максим Яременко й Олексій Савченко. Макет і художнє оформлення виконав Юрій Єжель, фотографували експонати Дмитро Клочко та Вікторія Сідорова.

Книжка дає уявлення про перебіг військових баталій під Хотином та їхні наслідки. Також представлені мілітарні й політичні традиції всіх учасників тих подій: українських козаків, литовських, польських, османських і татарських вояків. Завдяки виданню можна дізнатися, як інтерпретували битву її сучасники та як її представляли козацькі літописці. У книжці опубліковано фотографії унікальних артефактів з колекцій провідних українських музеїв та архівів, а також установ Швеції, Польщі й Туреччини. Водночас тут вперше подано роботи знаних реконструкторів козацького одягу та озброєння початку 17 століття.

Нагадаємо, виставковий проєкт «Хотинська війна 1621 року і доля Центрально-Східної Європи» Національний музей історії України реалізував спільно з Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського; Центральним державним історичним архівом України, м. Київ; Чернігівським обласним історичним музеєм імені Василя Тарновського; Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків і Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав». Участь у проєкті взяли відомі українські реконструктори Володимир Прокопенко, Святослав Сичевський, Ольга Шаменкова, Сергій Шаменков, Дмитро Бринь, Євген Макоцеба, Іван Савельєв і Володимир Савельєв. Вони запропонували власні наукові реконструкції предметів одягу, зброї та спорядження вояків часів Хотинської війни.

Нині ознайомитися з виданням можна лише в бібліотеках обласних центрів країни, але за кілька місяців, коли з’явиться додатковий наклад, придбати його зможуть всі охочі. Тоді ж ми проведемо презентацію в музеї. Чекайте анонс на наших сторінках у соцмережах!

2 (1).jpg

4.jpg

5.jpg

Сторінки книжки «Хотинська війна 1621 р. Козацька звитяга, османські амбіції та європейське майбутнє»

Поділитися