Фонд ALIPH за підтримки ЄС оновив системи безпеки філії музею – Скарбниці
Раді повідомити, що втілили ще один проєкт разом з Фондом ALIPH! Ця організація за підтримки Європейського Союзу профінансувала проєктування ремонту даху Скарбниці Національного музею історії України, а також оновлення систем, що забезпечують охорону й пожежну безпеку нашої філії.
Нагадаємо, що Скарбниця розташовується на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Будівля музею – це пам’ятка національного значення «Ковнірівський корпус», що датується 1744–1746 роками. Попередня система пожежогасіння Скарбниці була змонтована ще 20 років тому і потребувала оновлення. Це питання загострила війна, адже через російські обстріли зріс ризик пожеж. Водночас державні видатки на захист спадщини знизилися через необхідність фінансувати військові потреби. Тому допомога Фонду ALIPH критично важлива.
Також коштом організації розробили проєкт ремонту даху Скарбниці. Команда музею сподівається, що після проходження експертизи цей проєкт можна буде втілити якнайшвидше. Щоб шедеври, про які ми піклуємося, зберігалися в якомога комфортніших умовах.
Співпраця Національного музею історії України з ALIPH почалася в перші дні повномасштабної війни. Так коштом організації придбали вогнетривкі шафи-сейфи для безпечного зберігання колекцій, наукового архіву й бібліотеки.
Ще в березні 2022 року ALIPH почав реалізувати свій «План дій із захисту спадщини в Україні», який підтримали країни-члени альянсу та приватні донори. У жовтні 2023 року ЄС додатково виділив на цю ініціативу ще 2 млн євро. Саме завдяки означеним коштам фонд допоміг профінансувати потреби Скарбниці.
Команда Національного музею історії України дякує партнерам з ALIPH та ЄС за постійну допомогу в порятунку української спадщини – важливої частини світового надбання!
Довідково. Міжнародний альянс із захисту спадщини в зонах конфлікту (ALIPH) є основним глобальним фондом, що займається винятково захистом і відновленням культурної спадщини в зонах конфлікту та в постконфліктних ситуаціях. Організацію було створено 2017 року у відповідь на масове знищення культурної спадщини за останні два десятиліття, переважно на Близькому Сході й у регіоні Сахель.
ALIPH діє на засадах державно-приватного партнерства, що об’єднує кілька країн і приватних донорів, і розташований у Женеві. Фонд підтримав близько 500 проєктів у 35 країнах на чотирьох континентах. За два роки реалізації плану з підтримки спадщини в Україні ALIPH виділив понад 7 млн доларів США для 450 організацій. Більше інформації про діяльність фонду за посиланням: https://www.aliph-foundation.org/en
Фото Вікторії Сідорової, Національний музей історії України