Дізнавайтеся більше про унікальні музейні артефакти завдяки проєкту «Україна поруч»
Платформа Google Arts & Culture представила новий розділ проєкту «Україна поруч». Він створений у партнерстві з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, культурним центром Ukraine House («Український дім») у Вашингтоні, студією Skeiron та провідними українськими музеями, серед яких і Національний музей історії України.
У цьому розділі команда проєкту сфокусувалася на історіях про відомих українців, історичних артефактах і збереженні культурних об’єктів України. Зокрема, науковці нашого музею підготували історії про Володимира Антоновича, Володимира Вернадського та Сержа Лифаря. Крім того, тепер на Google Arts & Culture можна дізнатися про фундаторів музею Миколу Біляшівського, Данила Щербаківського, Вікентія Хвойку та інших видатних дослідників і захисників пам’яток. Також ми розповідаємо про дивосвіт Трипілля, культурну спадщину кримських татар та інші важливі й не дуже відомі сторінки нашої історії.
Загалом у проєкті додалося:
- понад 1300 нових зображень;
- більш ніж 90 нових історій;
- понад 230 3D моделей музейних артефактів та пам’яток;
- 3 нові кишенькові галереї (дві з них – на основі колекції МІСТ, про Крим та його корінних жителів у літографіях Фрідріха Гросса і з живописом Сержа Лифаря);
- 360⁰ відео з театральною виставою;
- 5 нових українських партнерів.
«Україна поруч» – це довгострокова ініціатива з оцифрування та поширення яскравої культурної історії України. Проєкт розпочався два роки тому, і відтоді значно розширився. Тож тисячі людей з усього світу можуть відкривати для себе українську культуру й тих, хто її творив.
Сторінка Національного музею історії України на платформі Google Arts & Culture: https://artsandculture.google.com/partner/national-museum-of-the-history-of-ukraine
Новий розділ проєкту «Україна поруч»: https://artsandculture.google.com/project/ukraine-the-next-chapter
Ілюстрації Google Arts & Culture