14 серпня музей запрошує на розмову «Переосмислюючи історію Речі Посполитої та її спадок»
У середу, 14 серпня, о 16:00 Національний музей історії України запрошує на розмову «Переосмислюючи історію Речі Посполитої та її спадок».
Вхід до музею на захід вільний, просимо попередньо зареєструватися за посиланням.
Модератор: Ярослав Затилюк, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національного музею історії України.
Учасники:
- Наталія Білоус, докторка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАН України;
- Лариса Довга, докторка філософських наук, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
- Євген Магда, кандидат політичних наук, доцент, директор ГО «Інститут світової політики»;
- Олексій Сокирко, кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Наталя Старченко, докторка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.
Поштовхом до розмови буде книжка «Україна і Польща: роздуми над минулим і бачення майбутнього», основою якої є запис дискусії, що відбулася в Мюнхені 12–13 травня 2023 року з ініціативи Українського Вільного Університету й Центру діалогу ім. Юліуша Мєрошевського (Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego). Упродовж двох днів українські та польські історики й політологи обговорювали складні питання: чи була Річ Посполита спільним домом; в яких формах існувала Річ Посполита після Речі Посполитої в «довгому» 19 столітті; наскільки ефективним методологічним інструментом може бути деколонізація історії Речі Посполитої, Польщі й України; які перспективи взаємин України та Польщі у 21 столітті.
У розмові 14 серпня спробуємо обговорити такі питання:
- чому нині є гостра потреба в переосмисленні української ранньомодерної історії;
- чи можливо поєднати річпосполитське українське минуле й козацьку версію історії в новому українському гранднаративі;
- ресурс спільного минулого в українсько-польському політичному діалозі.
З електронною версією публікації «Україна і Польща: роздуми над минулим і бачення майбутнього» українською та польською мовами можна ознайомитися за посиланням: https://civicspace.org.pl/projekt-polsko-ukrainski
Запрошуємо до участі!
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
В ілюстрації до події використано гравюру з алегорією пам’яті. Корнеліс Корт за твором Франса Флоріса І. 1560 р. Колекція Музею герцога Антона Ульріха (Herzog Anton Ulrich-Museum). Джерело: https://nat.museum-digital.de/object/807696