Досвід дослідження та осмислення кримськотатарської спадщини в музеї
Семінар
21 листопада, у четвер, запрошуємо взяти участь у семінарі з історії гуманітаристики, присвяченому дослідженню та осмисленню спадщини кримських татар у музеї. В межах семінару відбудеться презентація видання «MİRAS. Спадщина. The Heritage», що демонструє світ живої спадщини корінного народу України.
Видання вперше презентує одну з найяскравіших колекцій оригінальних кримськотатарських артефактів, що зберігаються сьогодні на материковій частині України. Вишукані зразки ювелірного мистецтва, елементи традиційного вбрання, вишивка й вироби мідного ремесла розкривають багатогранність та різноманітність кримськотатарської культури. Розуміння соціального контексту цих предметів, а також досвіду їх створення, використання та сприйняття проявляють взаємозв’язки між матеріальним світом кримськотатарського народу та його звичаями, етикетом, світоглядом, інтелектуальним і духовним життям, формуючи у своїй єдності це глибоке значення слова – «Спадщина».
Захід відбувається в партнерстві з ГО "АЛЄМ" у межах Семінару з історії гуманітаристики (археології та мистецтвознавства), започаткованого Секцією археології і давнього мистецтва ІСОМ України за підтримки Інституту археології НАН України, Національного музею мистецтв ім. Б. і В. Ханенків, Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".
Учасники семінару разом з кураторами й партнерами видання обговорять питання:
що таке «Спадщина» та які сенси куратори й автори видання вкладають у поняття деколонізація;
- що таке нематеріальна культурна спадщина, та як вона пов’язана з ідентичністю носіїв культури корінного народу;
- чому музейні колекції – це не лише набір предметів історичної, мистецької чи матеріальної цінності, але й щось набагато більше;
- як через музейні артефакти можна говорити про людей та їхні долі?
Де?
Скарбниця Національного музею історії України (м. Київ, вул. Лаврська 9).
Коли?
Четвер, 21 листопада.
Початок о 16.00.
- Доповідачі:
Олексій Савченко, к.і.н., провідний науковий співробітник Скарбниці Національного музею історії України; - Тетяна Савченко, старший науковий співробітник Скарбниці Національного музею історії України;
- Есма Аджієва, голова ГО «Алєм», експертка з охорони нематеріальної культурної спадщини кримських татар, співкураторка виставки «MİRAS. Спадщина».