Презентація науково-популярного видання «Хотинська війна 1621 року»
Презентація
Запрошуємо на презентацію науково-популярного видання «Хотинська війна 1621 р. Козацька звитяга, османські амбіції та європейське майбутнє». Книжка вийшла у видавництві «Кліо» в межах конкурсу культурно-мистецьких проєктів Українського інституту книги 2024 року. Авторами стали науковці Національного музею історії України Ярослав Затилюк, Максим Яременко та Олексій Савченко, макет та художнє оформлення виконав Юрій Єжель. На презентації можна буде поспілкуватися з авторами видання, а також придбати його примірник у представників видавництва.
У книжці «Хотинська війна 1621 р. Козацька звитяга, османські амбіції та європейське майбутнє» продемонстровано мілітарні та політичні традиції всіх учасників масштабного військового зіткнення 400-річної давнини – українських козаків, литовських, польських, османських і кримськотатарських вояків. Також можна дізнатися, як знаменну битву інтерпретували її сучасники та як її сприймали козацькі літописці. Читач побачить не лише фото унікальних артефактів з колекцій різних музеїв та архівів, а й роботи знаних реконструкторів козацького одягу та озброєння початку 17 століття.
На презентації обговоримо:
- місце Хотина в різних культурних та історичних традиціях;
- артефакти, які яскраво презентують цю битву та її учасників;
- роботи реконструкторів, які допомагають уявити цей період;
- виставкові проєкти, присвячені цим подіям.
Згаданому виданню передувала виставка «Хотинська війна 1621 року і доля Центрально-Східної Європи», відкрита у Національному музеї історії України за кілька місяців до повномасштабного російського вторгнення. Партнерами проєкту стали:
- Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського;
- Центральний державний історичний архів України, м. Київ;
- Чернігівський обласний історичний музей імені Василя Тарновського;
- Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків;
- Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав».
До виставки долучилися знані українські реконструктори тогочасного одягу та озброєння – Володимир Прокопенко, Святослав Сичевський, Ольга Шаменкова, Сергій Шаменков, Дмитро Бринь, Євген Макоцеба, Іван Савельєв та Володимир Савельєв.
Презентація відбудеться 19 лютого в Національному музеї історії України за адресою вул. Володимирська, 2. Початок о 16:00.
Вхід на подію вільний.
Більше про виставку «Хотинська війна 1621 року і доля Центрально-Східної Європи» можна дізнатися за посиланням: https://old.nmiu.org/bloh/item/41-viina-sliv-zbroi-ta-podarunkiv-shcho-novoho-pro-khotynsku-bytvu-vidkryvaie-vystavka-v-muzei