сайт_день_археолога.jpg

День археолога: врятовані скарби

Виставки

Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2
15.08.2023 → 01.01.2025
Ціна квитка: 100
Пільгова ціна: 50

День археолога: врятовані скарби

15 серпня 2023 року в Національному музеї історії України відкрилася виставка цінних археологічних знахідок, врятованих від грабіжників та контрабандистів. Виставку «День археолога: врятовані скарби» приурочено до професійного свята українських археологів, яке припадає саме на 15 серпня.

Проблема незаконного обігу та вивезення археологічних скарбів з України особливо загострилася після початку широкомасштабної війни росії проти України. На щастя, українські правоохоронці та прикордонники стоять на сторожі української історичної спадщини. Завдяки їм на виставці будуть представлені врятовані археологічні пам'ятки світового рівня.

Більшість експонатів переданих музею були вилучені правоохоронними органами в межах боротьби з незаконним обігом археологічної спадщини. Завдяки зусиллям музею, зокрема зверненням до громадськості, просвітницькій роботі, співпраці з журналістами та правоохоронними, до музейних фондів було передано декілька надзвичайно цінних комплексів пам’яток, зокрема, з інформацією про обставини та місця знахідок.

Деякі експонати вже перебувають у колекції музею, а деякі на відповідальному зберіганні, адже вони ще проходять як докази у кримінальних справах.

Це, зокрема, оздоблений сріблом пояс середини 3 століття, що пов'язаний з військовою культурою давніх германців.

Пояс був знайдений на Хмельниччині так званим "чорним археологом", та вилучений правоохоронцями при спробі його незаконного продажу. А спеціалісти музею провели його експертизу.

Проте на виставці також можна буде побачити й речі передані волонтерами. Як, наприклад, слов'янський скарб 6-7 століття з берегів річки Рось. Перші речі скарбу були випадково знайдені молодою парою, яка одразу ж передала їх археологам, детально вказавши на місце знахідки. Це дозволило знайти ще більше рідкісних коштовностей давніх слов'ян. Або скарб 3–2 тисячоліть до н.е. доби бронзи з Тернопільщини, який нещодавно знайшов та передав музею вимушений переселенець з Маріуполя.

Також вперше для широкої публіки буде продемонстровано колекцію скляного давньоримського посуду, набір давньогрецьких шоломів з дуже непростою історією, колекцію античної червонофігурної кераміки та теракотової скульптури з Криму, скарби доби бронзи, речі з давніх воїнських поховань, амуніцію римських легіонерів, зброю гунів, прикраси слов’ян, гривні часів Київської Русі та багато іншого.

Вхід на виставку за загальним квитком до музею – 100 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів – 50 грн.

DSCF6799.JPG
На виставці "День археолога: врятовані скарби"
IMG_0753.jpg
На виставці "День археолога: врятовані скарби"
IMG_0776.jpg
На виставці "День археолога: врятовані скарби"
День Археолога_ меч.jpg
На виставці "День археолога: врятовані скарби"
IMG_0754.jpg
На виставці "День археолога: врятовані скарби"