сайт_на_зв'язку_оновл.jpg

На зв'язку!

Виставки

Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2
06.10.2023 → 01.01.2025
Ціна квитка: За вхідним квитком

На зв'язку!

Сучасні засоби зв’язку дають змогу користувачам миттєво зв’язуватися з абонентами у будь-якому куточку світу, купувати речі чи продукти на відстані, сплачувати рахунки, переказувати кошти, віддалено працювати, навчатися, ділитися інформацією з мільйонними аудиторіями на різних континентах. Ми вже до цього звикли і вважаємо нормою, однак так було не завжди.

Історія появи нових засобів зв’язку була сповнена вражаючих винаходів, за якими завжди стояли талановиті люди – вчені та винахідники з усього світу.

В експозиції представлені старовинні листи, листівки, радіоприймачі, телефони від початку 20 ст. й до наших днів, обладнання перших телефонних станцій, телеграфні апарати 19 століття, таксофон, що стояв у Києві на Подолі у 1990-х роках, одні з перших комп’ютерів та багато іншого. Крім того можна буде почути переговори по російській рації Р-168, що була знята військовими з російської командно-штабної машини, знищеної у боях під Києвом у 2022 році.

В межах проекту діятиме інтерактивна локація «кабінет Стіва Джобса», де можна буде сфотографуватись за столом відомого винахідника.

Кураторка виставки – завідувачка відділу новітньої історії України Альона Якубець.

Партнери проєкту: Державний політехнічний музей імені Бориса Патона, компанія «Укртелеком», Національний університет оборони України, Музей техніки Apple від техномережі YABLUKA.

Вхід на виставку за загальним квитком до музею – 100 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів – 50 грн.

97.JPG
На виставці "На зв'язку"
73.JPG
Зразки телефонів різних періодів на виставці "На зв'язку"
77.JPG
Експонат виставки
138.JPG
"Кабінет Стіва Джобса" – улюблена фотозона виставки
94.JPG
На виставці "На зв'язку"
fill=#000000

Пов'язані заходи

на_зв'язку _Монтажна область1.jpg

Екскурсія виставкою «На зв'язку!»

Національний музей історії України

вул. Володимирська, 2

На замовлення

Екскурсії та активності

Блог за темою

zastavka.jpg
13.10.2023

Від коней до космосу: як нова виставка музею унаочнює еволюцію засобів зв’язку

Тисячі років люди обмінювалися інформацією переважно за допомогою кур’єрів, які пересувалися пішки чи на конях. Так відокремлені спільноти дізнавалися про небезпеку або ділилися іншими важливими новинами. Прообраз поштових відділень з’явився в 4 тисячолітті до н. е.