сайт_європа і україна_оновл.jpg

Європа і Україна: діалог крізь віки

Виставки

Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2
23.06.2023 → 01.01.2025
Ціна квитка: 100
Пільгова ціна: 50
14.JPG
30.JPG
02.JPG
04.JPG
Відвідувачі виставки
36.JPG
03.jpg

Європа і Україна: діалог крізь віки

23 червня 2023 року в Національному музеї історії України відкрився виставковий проєкт «Європа і Україна: діалог крізь віки». Виставка приурочена до річниці надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Культура — сукупність духовних та матеріальних цінностей, створених народом упродовж його існування. Культура кожного народу — складова світової. Нині не існує ізольованих культур, усі вони — результат цивілізаційного взаємопроникнення. Виставка «Європа і Україна: діалог крізь віки» покликана проілюструвати вплив західноєвропейської культури на українську в культурно-мистецькому, технологічно-промисловому та суспільно-політичному контекстах. Українська культура протягом сторіч органічно адаптувала західноєвропейські стилі. Це яскраво ілюструють предмети українського та європейського образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва кінця 18 — 19 ст., що представлені на виставці.

Становлення шляхетської української культури відбувалося в контексті та під впливом західноєвропейської, що втілювалось як у безпосередньому використанні та «споживанні» речей, так і в інтерпретації ідей та технологій. На виставці представлені предмети, що належали українській еліті Наддніпрянщини кінця 18 — 19 ст.: порцеляна, художнє скло, меблі та одяг, вироби із золоченої бронзи. Одним із важливих результатів західноєвропейського впливу на українське виробництво стало заснування місцевої керамічної промисловості. Вироби перших керамічних фабрик та мануфактур нині належать до вишуканих творів українського декоративно-ужиткового мистецтва. Особливу увагу у експозиції виставки приділено порцеляновим виробам Волокитинської фабрики Андрія Міклашевського та фаянсовим виробам Києво-Межигірської фабрики. Автори виставки закцентували увагу на предметах Києво-Межигірської фабрики, оскільки цього року відзначається 225-ліття від дня її заснування.

На виставці демонструються меблі у стилі відомого французького мебляра Андре-Шарля Буля (1642—1732), західноєвропейські кабінетні меблі, вишукані австрійські меблі для віталень у стилі «бідермаєр», французькі різьблені шафи-вітрини у стилі «друге рококо». Інтер'єрне умеблювання доповнене масивними вазами, бронзовими канделябрами, настільною скульптурою на взірець робіт французького скульптора Клодіона. Ці предмети не лише формували смаки тогочасної української еліти. Вони стимулювали виробництво таких речей в Україні.

Більшість продемонстрованих меблевих виробів походять із колекції родини промисловців та меценатів Терещенків.

Водночас на виставці представлені матеріали, що ілюструють впливи західноєвропейських демократичних перетворень середини 19 ст. на реалії тогочасної підросійської України.

Вхід на виставку за загальним квитком до музею – 100 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів – 50 грн.

Пов'язані заходи

04.JPG

Екскурсія виставкою «Європа і Україна: діалог крізь віки»

Національний музей історії України

вул. Володимирська, 2

На замовлення

Екскурсії та активності

Блог за темою

zastavka_.jpg
13.10.2023

Як нова музейна виставка ілюструє зв’язки України та Європи за допомогою мистецьких предметів

Вишукані меблі українських меценатів, розписана квітами порцеляна, пишний костюм із вишитою сорочкою – предмети, які не лише вражають майстерністю, а й можуть розповісти про взаємозв’язки української та західноєвропейської культур.