вірування_Монтажная область 1.jpg

Дохристиянські вірування України

Виставки

Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2
06.06.2024 → 31.12.2024
Ціна квитка: За вхідним квитком

6 червня в Національному музеї історії України відкривається виставка «Дохристиянські вірування України». Її мета - показати розмаїття уявлень та ідей, що існували у давніх мешканців території України від кам’яної доби й до утвердження християнства.

Відкриття виставки приурочене до Національного дня Швеції, завдяки благодійним внескам якої проєкт став можливим. Урочисте відкриття відбудеться 6 червня о 16:00.

Виставка розповідає про зародження релігійних вірувань; обряди та ідеї пов’язані зокрема з життям людини (народження, одруження, смерть), її житлом; про давні сакральні місця і їх шанування; про те, якими люди уявляли собі давніх божеств, служителів культу; про уявлення наших пращурів про світобудову і про місце людини у Всесвіті.

На виставці представлено понад 500 оригінальних експонатів з колекції Національного музею історії України. Це, зокрема орнаментована лопатка мамонта, трипільські статуетки та біноклеподібні посудини, скіфське бронзове навершя з фігуркою Папая та намиста знатної скіф’янки з Мелітопольського кургану, глек-«календар» черняхівської культури, прекрасні взірці античного посуду з Піщаного та багато інших вражаючих археологічних пам’яток.

Відкриття виставки відбудеться 6 червня, у четвер, о 16:00.