Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко
Виставки
Виставка «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко»
Починаючи з 28 травня, Скарбниця Національного музею історії України запрошує здійснити одіссею, рухаючись художніми, літературними та історичними стежками, які ведуть від античної до сучасної України. Виставка «Українська одіссея. Офорти Володимира Бахтова до поеми Ліни Костенко» побудована навколо графіки заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, володаря Срібної медалі Паризького салону мистецтв «Grand Palais» Володимира Бахтова. Зокрема, на виставці представлено офорти, які художник створив до поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея», надрукованої у видавництві «Либідь» 2020 року.
На виставці самодостатні потоки творів Володимира Бахтова, поеми Ліни Костенко та експонатів доби античності Національного музею історії України складаються в один, який допоможе відчути античне минуле України і зробити його частиною свого світогляду, своєї ідентичності, за яку ми зараз боремося у війні з Росією.
Серед експонатів Національного музею історії України, представлених на виставці, ви зможете побачити частину Піщанського скарбу – бронзового посуду грецького виробництва, знайденого на Черкащині у 1960-их роках, давньогрецьку кераміку, що побутувала на території України в добу античності, скіфську зброю, знаряддя праці, елементи кінської вузди, а також уламки російських снарядів, які залишилися після звільнення окупованих українських територій.
Кожна вітрина виставки – це невелика зупинка в мандрівці. Деякі «зупинки» зрозумілі з першого погляду, до деяких додані цитати, зосібна Геродота, а деякі можуть бути своєрідним квестом для відвідувача. На виставці є місце для зворотного зв’язку, де можна висловитися. Зокрема, відповісти на питання Ліни Костенко: «…А ми хто? Хто ми? Хто ми?»
Особливістю одіссеї як виду мандрів від часів Гомера є фінал: попри тяжкі випробування герой повертається додому. Ця виставка є своєрідним поверненням додому. З 24 лютого 2022 року домівка і майстерня – Дім Бахтових, – створений Володимиром і Тетяною біля руїн античного міста Ольвія поблизу с. Парутине у Миколаївській області, перебувають під постійною загрозою знищення. Але офорти автора зберігають його творчий дух у Києві, в серці України, допоки він, як і мільйони українців, вимушений перебувати за кордоном.
Кураторка виставки – старша наукова співробітниця Скарбниці Національного музею історії України Ірина Удовиченко.
Вхід на виставку за загальним квитком до музею – 150 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів – 80 грн.