сайт_тридцять_три_десять_для сайту.jpg

«33/10»

Виставки

Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2
23.02.2024 → 01.01.2025
Ціна квитка: By entrance ticket

Виставка «33/10»

Наприкінці лютого 2024 року минає десять років від початку збройної агресії росії на територію України. Останнє десятиліття українці відстоюють здобуту тридцять три роки тому незалежність. 

До річниці від дня початку героїчного опору російському агресору в Національному музеї історії України відкрилася виставка «33/10». 

Понад трьохсотрічна історія взаємовідносин двох народів свідчить про те, що розв’язана війна путінської росії проти України не є випадковою. Стерти та знищити самобутність українського народу намагались як за часів Російської імперії, так і у Радянському союзі, що змінив попередню імперіалістичну форму, залишивши незмінною суть. Протягом цього часу північний сусід намагався  переписати історію, знищити українську мову та традиції, залякати репресіями та голодоморами. Розпад радянської комуністичної імперії у 1991 році сприймається росією як геополітична катастрофа. Бажання реваншу робило війну справою часу. 

На виставці розміщені матеріали, які ілюструють передумови та причини російської військової агресії в новітній історії України: розподіл Чорноморського флоту, питання роззброєння України, економічного тиску та російських територіальних претензій до України. Серед експонатів ви зможете побачити: доповіді і звернення українських моряків та офіцерів Чорноморського флоту про тиск з боку російського командування, нарукавні знаки першого командувача ВМС України Бориса Кожина, сувеніри, виготовлені з залишків демонтованої шахтної пускової установки стратегічних ракет в рамках ядерного роззброєння України, та залишки ракети типу «Х», якою росіяни обстрілювали українську територію, кримськотатарський прапор, з яким 26 лютого 2014 року на підтримку єдності України виходив активіст Ерфан Кудусов.

13.JPG
Експонати виставки
Бюлетень для голосування на фейковому «референдумі» щодо так званої «донецької народної республіки». Національний музей історії України
00.JPG
В просторі виставки
На стінах у виставковому залі розміщено інформацію з прикладами російських територіальних претензій та економічних утисків, що відбувалися в період новітньої історії України.
04.JPG
Експонати виставки
На задньому плані – прикордонна табличка з Луганської області, пошкоджена обстрілами. На передньому – речі російських окупантів. Національний музей історії України
60.JPG
Експонати виставки
09.JPG
В просторі виставки «33/10»
В центрі зали встановлена інсталяція, схожа на списи, спрямовані вістрями донизу. На кожному зі списів розміщено напис, який нагадує про той чи інший факт утисків з боку росії, що відбувалися в давніші часи. Наприклад, Валуєвський циркуляр 1863 року.
05.JPG
Експонат виставки
Національний кримськотатарський прапор, який кримськотатарські активісти використовували під час мітингу 26 лютого 2014 року в Сімферополі, коли їм протистояли особи з прапорами росії. Національний музей історії України
fill=#000000

Блог за темою

Заставка.jpg
23.02.2024

Флот, зброя, гроші: нова виставка нагадує, як росія шантажувала Україну за доби незалежності

Виставка «33/10», яка відкривається в Національному музеї історії України 23 лютого, висвітлює передумови та причини російської збройної агресії від моменту ухвалення Акту проголошення незалежності України.

ЗМІ про виставку