10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Ц Цього дня

Previous Next

Дев’ять років тому Національний музей історії України отримав у подарунок унікальну Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі

4 жовтня 2012 року в приміщенні музею “Духовні скарби України” на відкритті виставки “Книга на всі часи” Олег Шпільман, генеральний директор видавництва “Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, передав Національному музею історії України Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі.

____IMG_7377.jpg

Колекційне видання з золотим обрізом, у твердій дерев’яній оправі, обтягнутій червоною шкірою, виготовили спеціалісти книжкового друку з трьох країн: Німеччини, Чехії та Словаччини. На титульному боці оправи розміщено позолочений відливок підпису Сальвадора Далі, інкрустований діамантом та унікальним для кожного екземпляру поєднанням трьох дорогоцінних каменів. Книга вкладена у прозорий пластиковий футляр, де нижня частина обшита червоною шкірою та тканиною бежевого кольору. Розміри Біблії чималі: 470×350×90 мм, а важить один примірник 15,5 кілограмів! Щоб передати колір ілюстрацій було використано, замість класичного чотирьохкольорового, семикольоровий друк. Тираж видання всього 500 примірників, кожен із них має індивідуальний номер, зазначений на факсиміле Далі. Музейний примірник позначений номером 002/500, тобто № 2 із пʼятисотенного тиражу.

IMG_7380_2.jpg

Ідея створення цієї унікальної книги належить Джузеппе Альбаретто. Про епатажного Далі відомо багато: він любив говорити і писати про себе, створюючи таким чином рекламу як своїй персоні, так і, відповідно, своїм роботам. А що можна розповісти про Альбаретто? Колекціонер та мільярдер, він був близьким другом Сальвадора Далі. Ревний католик, палкий прихильник творчості відомого художника, покликанням своїм вважав проповідування християнства. Коли у 1963 році Далі захопився біблійною тематикою, Альбаретто запропонував художнику видати Біблію (“Biblia Sacra”) з його ілюстраціями. Епатажний митець із радістю погодився. Так і з’явився наймасштабніший графічний проект у творчості Далі. Протягом 1963—1964 років у розквіті своєї популярності талановитий сюрреаліст створив 105 робіт у змішаній техніці, з яких пізніше було зроблено літографії.

Перше видання побачило світ з благословіння римо-католицької церкви в 1967 році у видавництві “Rizzoli” (Мілан). Солідна організація, заснована ще у 1928 році на базі кількох журналів, була відома високоякісною поліграфією. Її власник, Анджелло Ріцоллі, хотів вписати своє ім’я в історію, і це йому цілком вдалося: подарункові видання “Rizzoli” високо цінують колекціонери всього світу. Робота над “Biblia Sacra” потребувала чимало зусиль та часу. Наприклад, для друку переведених з картин літографій застосовували найпрогресивніший на той час метод із використанням фарб двадцяти кольорів. Спеціальний подарунковий примірник у білій шкіряній оправі, оздоблений золотом, було принесено в дар Папі Римському.

Україна належить до п’яти країн, де у 2012 році була перевидана Біблія з ілюстраціями Сальвадора Далі. Станом на 2012 рік ця книга оцінювалась у 50 000 гривень, а вже на сучасних міжнародних аукціонах вартість такого примірника може досягати 75 тисяч доларів. Із листопада 2012 року до вересня 2019 року Біблія була представлена в експозиції “Скарби музею” в Національному музеї історії України. Наразі бібліографічна перлина зберігається в фондах у групі “Рідкісні авторські видання”.

    

   

Підготувала Каріне Котова, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу документальних фондів та фотоматеріалів

Пошук по сайту

Календар подій

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)