10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

З ЗМІ про музей

Четвер, 22 квітня 2021 20:46

Міфологія виставки «скіфський звіриний стиль»

Труднощі перекладу. У Національному музеї історії України спробували розшифрувати скіфський звіриний стиль, аби реконструювати прадавні вірування та ритуали. Про феномен скіфського звіриного стилю дізнавалася Лідія Дмитрашко.

Національний музей історії України представив виставку «Скіфський звіриний стиль». Історики намагалися перекласти зашифровані зображення тварин, що залишили скіфи на теренах сучасної України.

фото1

 

Юрій Полідович, науковий співробітник Музею істричних коштовностей

- Скіфами греки називали місцеві народи, які жили в степах. Перш за все, до скіфів відносили 4 групи родів, це за Геродотом, грецьким істориком, який описував ці території. Він називав скіфів царських, які володіють всіма, скіфів кочовиків, які переважно живуть у степах, звідси й назва. А також скіфів-землеробів і скіфів-орачів.

Скіфський звіриний стиль – це зображення в оригінальній художній манері певних тварин чи фантастичних істот або окремих частин їхнього тіла.

Оксана Ліфантій, кураторка виставки

- Основна ідея цієї виставки – показати досить доступними словами те, як дослідники інтерпретують зображення тварин. У залежності від того, яка це була тварина: копитна, або хижак, у нього була своя уставлена поза, в якій його і показували. Відповідно, особливістю скіфського звіриного стилю є профільність зображення. Зазвичай тварин зображували не з 4 лапками або ніжками, як характерно для багатьох мистецтв, а, наприклад, тільки з двома.

На виставці представлено 150 експонатів із зібрання музею. На більшості з них зображені коні, олені, леви та пантери.

фото2

 

Любов Клочко, наукова співробітниця Музею істричних коштовностей

- Є речі, які були прикрасами кінської вузди. Крім того, були речі, які нашивали на головні убори, на одяг. Деякі золоті прикраси були накладками на посуд. Дерев’яний найчастіше посуд, який був характерним для скіфської культури.

Образи звіриного стилю мали міфологічну основу. Археологи вважають їх своєрідним «зооморфним кодом».

 

Лідія ДМИТРАШКО

Телеканал «Центральний», 19 грудня 2020 року.

Оригінал статті:  https://central-ua.tv/news/48386/

Відеорепортаж: https://www.youtube.com/watch?v=nFEpF6KzQb8

Переглянуто 201 рази(ів)

Пошук по сайту

Календар подій

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)