10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

З ЗМІ про музей

Четвер, 22 квітня 2021

Труднощі перекладу. У Національному музеї історії України спробували розшифрувати скіфський звіриний стиль, аби реконструювати прадавні вірування та ритуали. Про феномен скіфського звіриного стилю дізнавалася Лідія Дмитрашко.

Національний музей історії України представив виставку «Скіфський звіриний стиль». Історики намагалися перекласти зашифровані зображення тварин, що залишили скіфи на теренах сучасної України.

Вівторок, 20 квітня 2021

Відновлення Київської митрополії — це не просто дата в історії нашої церкви чи крок для боротьби з ополяченням, окатоличенням, як часто зазначають у шкільних підручниках. Повернення цій визначній події усіх рівнів її значень стало метою виставки «Володимирова спадщина: Київська православна митрополія у калейдоскопі української історії XVII—XVIII ст.» у Національному музеї історії України, партнерами якої стали Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського.

Вівторок, 20 квітня 2021

Навіть зараз, після 29 років незалежності України, залишаються маловідомими широкій аудиторії важливі події, яким присвячена виставка «Володимирова спадщина: Київська православна митрополiя у калейдоскопi української iсторiї XVII-XVIII столiть», що відкрилася в Національному музеї історії України.

Понеділок, 19 квітня 2021

«Що було б, якби це знайшли не археологи, а люди з детекторами?» — таке питання просить передати читачам відомий археолог, пам’яткознавець Максим ЛЕВАДА наприкінці нашої міні-екскурсії. «День» спілкувався з науковцем у Національному музеї історії України — як куратором дійсно унікальної виставки «Золото Поділля: історія народів». Кожен експонат, про історію походження якого пан Максим може розповідати напрочуд цікаво та багато, — особливий та ексклюзивний. І якби справді золоті прикраси сарматського царя чи бурштинове намисто вагою в кілька кілограмів потрапили свого часу в руки до «чорних» археологів, не було б приводу і для розмови з дослідником, і для відкриття нової, хоч і тимчасової експозиції в НМІУ.

Понеділок, 27 квітня 2020

Газета «ФАКТИ» про виставку «Між двох світів: із колекції зброї та спорядження ХVI–ХVІІІ ст. Національного музею історії України»

Національний музей історії України в п'ятницю, 26 червня, відкрився після карантину і підготував для відвідувачів виставку зброї та бойового спорядження XVI – XVIII століть «Мiж двох свiтiв». У назві виставки відображено те, що Україна знаходиться між європейською і азіатською цивілізаціями. Тому козаки воювали як європейськими шаблями, рушницями, бойовими сокирами, так і турецькими, татарськими, московськими. Ну і, звичайно, зброєю власного виробництва.

Пошук по сайту

Календар подій

Цього дня

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)