10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Лекція «Євген Чикаленко- свідок Української революції 1917-22 рр»

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Євген Чикаленко є одним із найяскравіших діячів українського національного руху кінця ХІХ - початку ХХ ст. Виходець з поміщицької родини, він ще в шкільні роки познайомився з майбутніми корифеями українського театру, а зі студентських років брав участь у діяльності української громади та зазнав переслідувань царського режиму.

Успішний агроном і новатор ведення сільського господарства, він також був активним діячем національного руху, видавцем, виступав меценатом багатьох українських культурницьких проектів.
У часи Української революції Чикаленко брав участь у важливих державних нарадах, отримував пропозиції щодо державних посад, проте відхиляв їх. У цей час він активно листувався з провідними українськими політиками В. Винниченком, А. Ніковським, С. Єфремовим, П. Стебницьким, сином Левком Чикаленком.

Водночас він веде свій "Щоденник", у якому, відтворюючи канву важливих фактів, дає й перші прогнози щодо перспектив українського державотворення, оцінює доленосні політичні акції, висловлює ставлення до політичних курсів української влади та її провідників. Робота над “Щоденником” активно тривала і в Галичині, куди Чикаленко був змушений переїхати через захоплення більшовиками Києва.

У своїй лекції кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ІННА СТАРОВОЙТЕНКО, яка є провідним спеціалістом з вивчення спадщини Євгена Чикаленка, пропонує ознайомитися зі “Щоденником” як унікальним особистим літописом подій Революції, що супроводжується їх глибоким осмисленням та містить спроби з'ясувати причини поразки революційного процесу, особисті оцінки й характеристики провідників революції.

Початок у суботу, 21 січня, о 14:00.

Просимо перед лекцією попередньо зареєструватися за формою.
______________
Вхід до музею на лекцію - 30 грн.

Подія у фейсбуці

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня