10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

Дорогоцінні вклади XVII—XIX ст. представила Скарбниця Національного музею історії України

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

ФОТОЗВІТ

 

13 жовтня Скарбниця Національного музею історії України відкрила виставку «Дорогоцінні вклади XVII—XIX ст. із зібрання Національного музею історії України», присвячену 970-річчю заснування Києво-Печерського монастиря. На ній представлені 30 пам’яток — церковних і світських старожитностей із дорогоцінних металів та тканини роботи українських і західноєвропейських майстрів-золотарів XVII—XIX cт.

Ризниці українських церков мали величезну кількість дорогоцінних вкладів — подарунків від князів, гетьманів, старшини, впливових вельмож-іноземців із супровідними документами. Дарчі (вкладні) написи на експонатах містять інформацію про соціальний склад дарувальників.

Феноменом суспільного життя назвав вклади генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук.

«Представлені на виставці пам’ятки цікаві нам не тільки як витвори ювелірного мистецтва. Також вони є свідками історії. З дарчих написів ми робимо висновки про масштаби меценатства та благодійності в часи існування козацької держави — Гетьманщини», – зазначила кураторка виставки, старша наукова співробітниця Скарбниці Національного музею історії України Оксана Терещук.

Про особливості підготовки виставки розповіли завідувач науково-дослідного відділу експозиційно-виставкової роботи та міжнародного співробітництва Юрій Полідович та старша наукова співробітниця Скарбниці Національного музею історії України Любов Клочко.

До уваги відвідувачів представлені дорогоцінні вклади від гетьмана Івана Самойловича, київського полковника й родича гетьмана Івана Мазепи Костянтина Мокієвського, вклади архімандритів Києво-Печерської лаври — Іоаникія Сенютовича, Зосими Валкевича, очільника лаврської іконописної майстерні Алімпія Галика. Також в експозиції можна оглянути витвори відомих українських майстрів — золота митра кінця ХVIII ст. роботи Григорія Чижевського (яка походить із ризниці Успенської церкви) та риза до ікони Успіння Богородиці роботи Івана Ярославського (1876).

Виставка «Дорогоцінні вклади XVIІ—XIX cт. із зібрання Національного музею історії України» відкриється для загального огляду з 14 жовтня на першому поверсі Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корп. 12). За умови відсутності карантинних обмежень вона триватиме до 31 грудня 2021 р.

   

  

Подія на фейсбуці

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)