10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

Музей долучається до мистецького марафону HeForShe Arts Week

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Від 8 до 14 березня фасадні колони НМІУ будуть обмотані маджентовою стрічкою з іменами українських діячок культури і мистецтва — як історичних постатей, так і сучасниць. Таким чином музей підтримує мистецький марафон HeForShe Arts Week — міжнародну ініціативу, до якої Україна долучається вчетверте.

Рух HeForShe («Він для неї») започаткований структурою ООН Жінки, яка координує роботу Організації Об’єднаних Націй щодо питань гендерної рівності. HeForShe — це глобальний рух солідарності на підтримку гендерної рівності, в якому головними агентами змін стають чоловіки та хлопчики. Рух запустили генеральний секретар ООН Пан Гі Мун і посол доброї волі ООН Емма Вотсон у 2014 році. В Україні рух HeForShe діє за фінансової підтримки Швеції.

Мистецький марафон HeForShe Arts Week об’єднує музеї, галереї, кінотеатри та інші культурні інституції навколо тем гендерної рівності та прав людини. Його події відбуваються у багатьох містах світу: Лондоні, Мадриді, Стокгольмі, Амстердамі, Мехіко та інших. HeForShe Arts Week 2021 триватиме з 8 до 14 березня, його гасло — «Палаю-надихаю!».

Цього року програма HeForShe Arts Week частково переходить в онлайн, і охоплює понад 20 подій. Заплановано дискусії, онлайн-кінопокази, виставки. Почнеться все з 3D-інсталяції на пам’ятнику княгині Ользі в Києві. Також на знак солідарності будуть підсвічені маджентовим кольором Національна опера України імені Тараса Шевченка в Києві, Львівська національна опера і Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького. Акція триватиме 8 березня з 18:00 до 00:00. А колони Національного музею історії України протягом усього марафону будуть обмотані 300 метрами атласної стрічки з іменами 150 мисткинь і діячок культури, від Alyona Alyona до Тетяни Яблонської. Стрічки на фасаді не завдадуть шкоди будівлі.

Ви можете взяти участь у конкурсі від організаторів HeForShe Arts Week. Потрібно зробити фото 3D-інсталяції на пам’ятнику княгині Ользі, стрічки на музеї або підсвіченої маджентовим кольором будівлі, і опублікувати пост чи сторіз в інстаграмі з використанням хештегів #палаю_надихаю та #inner_fire_to_inspire. У сторіз потрібно позначити сторінку @heforshe_ukraine в інстаграмі. Конкурс триватиме до 14 березня. П’ять осіб, чиї пости наберуть найбільшу кількість вподобань, отримають набір мерчу HeForShe.

Останніми роками тема гендерної рівності стала однією з найбільш обговорюваних, набрав світових масштабів флешмоб проти сексуального насильства MeToo. Переосмислюється Міжнародний жіночий день. В Україні зі «свята квітів і краси» він перетворюється на привід поговорити про права жінок, про те, як забезпечити рівність, і Національний музей історії України підтримує такі ініціативи.

До речі, в музеї триває виставка «Скіфський звіриний стиль. Труднощі перекладу», присвячена видатній археологині Варварі Іллінській. Її дослідження скіфських старожитностей актуальні досі. Тож після фотографування інсталяції на фасаді, пропонуємо завітати до музею та дізнатися більше про Варвару Іллінську та фантастичних скіфських істот, яких вона описала.

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)