10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

У музеї урочисто відкрили виставку «Скіфський звіриний стиль: труднощі «перекладу»

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ФОТОЗВІТ

11 грудня 2020 року в Національному музеї історії України урочисто відкрили виставку «Скіфський звіриний стиль: труднощі «перекладу».

На ній представлено близько 150 цікавих експонатів із зібрання Національного музею історії України, його філії – Музею історичних коштовностей України, та документи з наукового архіву Інституту археології НАНУ.

Зображення тварин у давнину були притаманні багатьом народам. Однак мистецтво звіриного стилю асоціюється саме зі скіфами – грізними кочовиками, що тримали у страху населення Північного Причорномор’я протягом чотирьох століть (VІІ–ІІІ ст. до. н. е.).

Скіфський звіриний стиль – це зображення в оригінальній художній манері певних тварин чи фантастичних істот або окремих частин їхнього тіла (голови, вух, лап, ніг, копит тощо). Були поширені також сцени шматування та боротьби тварин. Чітко простежується звʼязок цього мистецтва з воїнською ідеологією та побутом.

Образи звіриного стилю, ймовірно, мали міфологічну основу. Археологи вважають їх своєрідним «зооморфним кодом». «Розшифровка» або ж «переклад» цих символів має величезне значення для реконструкції скіфських вірувань та ритуалів. Однак те, що було очевидним для скіфів, переважно залишається загадкою для сучасних науковців. Виставку «Скіфський звіриний стиль: труднощі «перекладу» можна вважати ще однією, візуальною, спробою прочитання цього загадкового «зооморфного коду».

Кураторка виставки – кандидатка історичних наук, провідна наукова співробітниця Музею історичних коштовностей України – філії НМІУ, Оксана Ліфантій запевняє, що виставка відгорне для відвідувачів завісу «наукової кухні» та допоможе зрозуміти сенс тих чи інших зображень.

«Ми описали феномен скіфського звіриного стилю, а також старалися у доступній та цікавій формі показати наукові дискусії, що виникають навколо різноманітних образів скіфського мистецтва», – говорить кураторка.

Виставку приурочено до 100-річчя від дня народження Варвари Іллінської – видатної дослідниці скіфських старожитностей, зокрема матеріалів із Національного музею історії України. Багато уваги вона приділяла й вивченню скіфського звіриного стилю.

Виставка триватиме до кінця лютого 2021 року.

Адреса Національного музею історії України: м. Київ, вул. Володимирська, 2.

Телефон для довідок: 044 278 48 64.
  

Подія на фейсбуці

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)