10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

До музею передали сокиру, якій кількасот років. Чим цікава ця знахідка?

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Цього тижня Сергій Лола з міста Таращі Київської області передав Національному музею історії України стародавню залізну сокиру, яку його син «упіймав» на риболовлі.

За словами Сергія Лоли, сокиру виявили в гирлі Дунаю, за кілька кілометрів нижче за течією від міста Кілії Одеської області. У двох рибалок закінчилася наживка, в її пошуках один із чоловіків став копирсатися лопатою за кілька метрів від зрізу води у вологому глинистому ґрунті. Під лопатою щось скреготнуло – це виявилася сокира. Один із рибалок привіз знахідку батькові на Київщину, а той передав її до музею.

Сокира велика – довжина полотна сягає близько 35 см. Предмет має специфічну форму. Знахідка належить до типу сокир, що побутували на території Центральної та Східної Європи протягом другої половини ХІІІ — початку XVI століть. Важливим питанням є функціональне призначення сокири. За однією з версій, її могли використовувати в теслярстві.

Дослідження предмета тривають, тож стежте за новинами на сайті та фейсбук-сторінці музею, щоб дізнаватися про їхні результати першими. Дякуємо Сергію Лолі за те, що він передав НМІУ такий оригінальний артефакт.

Фото Національного музею історії України

Пошук по сайту

Календар подій

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Off Canvas Menu (UA)