10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

У НМІУ відкрилася виставка «Золото Поділля: історія народів»

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

ФОТОЗВІТ

16 жовтня 2020 року в Національному музеї історії України урочисто відкрили виставку «Золото Поділля: історія народів». На ній представлені найвідоміші старожитності із зібрань Вінницького обласного краєзнавчого музею та НМІУ, пов’язані з археологією Поділля.

Експонати відображають матеріальну культуру багатьох народів, які мешкали в цьому регіоні, – від трипільської культури до Середньовіччя.

До уваги відвідувачів представлено комплекс золотих і бронзових прикрас та найбільшу в Європі колекцію бурштинового намиста доби пізньої  бронзи (XIV–Х ст. до н. е.) з курганного могильника Гордіївки. Особливе місце в експозиції займають золоті прикраси, коштовна зброя та срібний посуд, виявлені археологами в одному з найбагатших сарматських поховань, яке вважається могилою царя Інісмея, правителя Ольвії. Унікальними є скарби, пов’язані з Великим переселенням народів. Знахідки з майстерні ювеліра біля с. Бернашівки на Дністрі демонструють досконалість ремісництва ранніх слов’ян. А скарби із сотнями срібних арабських монет – високий розвиток міжнародних торговельних зв’язків Східного Поділля за києво-руських часів.

«Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей започаткували міжмузейний обмін, що передбачає комплексні виставки із зібрань музеїв різних регіонів України. Ініціатива спрямована на консолідацію українського суспільства шляхом всебічного представлення історії та регіональних особливостей.

«Національний музей історії України є одним із ключових  у країні, – говорить генеральний директор НМІУ Федір Андрощук. – Своє завдання ми вбачаємо не тільки у популяризації власного зібрання, а й у висвітленні регіональної історії, досі мало відомої широкому загалу. Поділля не є винятком. Його багаті скарби нині відоміші за кордоном, ніж в Україні. Ця виставка є спробою змінити ситуацію та розпочати об’єднання музейного простору нашої країни. У фокусі проєкту – найяскравіші періоди, які демонструють скарби, що зберігаються у Вінницькому краєзнавчому музеї. Водночас ми прагнемо показати культурне розмаїття, в якому творилася давня історія України».

Знаковою подією як для музею, так і для всіх вінничан назвала відкриття виставки у столиці України директорка ВОКМ Катерина Висоцька.

«Проєкт «Золото Поділля: історія народів» не лише презентує найвідоміші старожитності із зібрання Вінницького обласного краєзнавчого музею на всеукраїнському рівні – він ініціює міжмузейну співпрацю, – наголосила пані Катерина. – Цією виставкою віддаємо шану всім учасникам археологічних експедицій музею. Вони дали цінний матеріал та сформували археологічну збірку Вінницького обласного краєзнавчого музею, знану в Україні та далеко за її межами».

Директорка ВОКМ подякувала очільнику НМІУ за ініціативу міжмузейного обміну та колективу музею – за глибокий науковий підхід до створення експозиції. Також Катерина Висоцька анонсувала виставку зброї з колекції НМІУ наступного року у Вінниці.

Під час урочистого відкриття виставки Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України подякував керівникам двох музейних установ за втілення важливого проєкту.

 «Це дуже вдалий приклад колаборації двох музейних установ і вдалий приклад того, як потрібно пізнавати нашу історію в період пандемії, - наголосив пан міністр. – Попри виклики, Національний музей історії України продовжує важливу місію – залучати людей до вивчення свого минулого. Сподіваюсь, за цим міжмузейним обміном послідують комплексні виставки із зібрань музеїв різних регіонів».

Світлана Фоменко, заступниця міністра культури та інформаційної політики, закликала музейників до співпраці.  «Такі виставки мають стати просвітницькими проєктами, які будують  нашу ідентичність», - наголосила пані Світлана.

До загального огляду виставка «Золото Поділля: історія народів» відкривається 17 жовтня і триватиме до кінця лютого 2021 року. 

Адреса Національного музею історії України: м. Київ, вул. Володимирська, 2.

Телефон для довідок: 0442784864.

  

Виставка на фейсбуці

Пошук по сайту

Календар подій

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)