10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

Світлої пам'яті нашої колеги Олени Олександрівни Якубенко...

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Несподівано і передчасно 1 червня 2020 р. пішла з життя Олена Олександрівна Якубенко – людина, віддана Музею, яка 50 років свого життя працювала у НМІУ. Свій музейний шлях Олена Олександрівна розпочала ще наглядачкою. Потім працювала лаборанткою, науковою співробітницею, завідувачкою сектору доби каменю-бронзи, провідною науковою співробітницею відділу археологічних фондів, хранителькою групи колекцій «Мідна доба». Нагороджена почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв «За багаторічну плідну працю у галузі культури», а у 2009 р. отримала почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Олена Олександрівна назавжди залишиться з нами у своїх працях, більшість яких присвячені трипільській культурі. Саме систематизації трипільських колекцій та їх публікації, складанню каталогів, буклетів О. Якубенко присвятила своє музейне життя. До 100-річчя відкриття Трипілля вона створила виставку «Дивосвіт Трипілля». У 2013 р. був побудований розділ експозиції НМІУ «Мідна доба на теренах України». Музейну колекцію Олена Олександрівна поповнювала і з власних польових досліджень, зокрема рятувально-розвідувальних експедицій НМІУ. Вона брала активну участь і в роботі археологічних експедицій ДІМ УРСР, ІА НАНУ, Переяслав-Хмельницького історико-культурного заповідника.

В останні дні, під час карантину, ми спілкувалися по телефону. Олена Олександрівна була сповнена бажанням працювати, ділилася спогадами про наших колег, до ювілею яких були присвячені невеликі відеосюжети. І раптом ця звістка…

Ми втратили людину, надзвичайно віддану музейній справі, археології, непересічну особистість, яка завжди була сповнена енергією та оптимізмом. Олена Олександрівна назавжди залишиться з нами у наших спогадах та думках. Світла памʼять.

Прощання відбудеться 2 червня о 12.00 в Малому ритуальному залі за адресою: вул. Байкова, 16.

Пошук по сайту

Календар подій

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Off Canvas Menu (UA)