10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

Микола Амосов – видатний кардіохірург, який врятував тисячі життів

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 
Цього року світ сколихнула пандемія нового вірусу. Небезпечна хвороба змусила суспільство, медіа та уряди різних держав світу звернути увагу на надзвичайно важливу роботу фахівців та вчених медичної галузі.
 
У ХХ-му сторіччі значний внесок у розвиток світової медицини здійснили українські науковці. Серед найвідоміших кардіохірургів світу – й ім'я видатного вченого-кардіохірурга Миколи Амосова. За своє життя він провів величезну кількість операцій та врятував тисячі життів. Із 1952 року Микола Михайлович жив та працював у Києві, де вперше в Україні почав проводити операції на серці. Саме завдяки М. Амосову вперше в СРСР відбулася унікальна операція із заміною мітрального клапана серця. З 1965 року вперше у світі український кардіохірург почав встановлювати антитромботичні протези серцевих клапанів, які винайшов сам. Із 1983 року клініку, яку очолював М. Амосов, реорганізували в Київський науково-дослідний інститут серцево-судинної хірургії. Відтоді в цьому закладі щорічно проводять понад 3000 операцій на серці, а також відбуваються унікальні наукові дослідження в галузі серцево-судинної медицини.
 
Микола Амосов – автор понад 400 наукових робіт щодо проблем захворювань серця , хвороб легень, фізіологічної кібернетики, перевиданих у різних країнах світу. Окрім наукових досліджень, Микола Михайлович залишив у спадок твори-роздуми про те, як зберегти здоров’я, уповільнити старіння, про ймовірність появи штучного інтелекту та майбутнє людства. В останні роки життя, коли його фізичний стан погіршився, вчений найбільше жалкував про те, що вже не зможе рятувати людей. М. Амосов – лауреат багатьох премій та нагород, його ім’я носять вулиці міст та Інститут серцево-судинної хірургії в Києві.
 
В колекції НМІУ зберігаються матеріали Миколи Михайловича, серед яких – муляж штучного клапана серця та його світлина під час операції. Ці експонати представлені в експозиції третього поверху.

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Цього дня

Новини

Анонси

Експонат Тижня