10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

Виставка НМІУ поновила роботу у Вільнюсі

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

В понеділок, 4 травня, у литовській столиці поновила роботу виставка «Цивілізації України. Від культури Трипілля, скіфського золота до Майдану». Приурочена до 30-ї річниці відновлення незалежності Литви виставка відкрилася 10 березня в Музеї ужиткового мистецтва і дизайну, філії Литовського художнього музею. У зв’язку з карантином експозиція музею була закрита і тільки цього тижня знову відкрила двері для відвідувачів.

Нагадаємо, що вперше в Литві експонується понад 80 оригінальних артефактів із зібрання Національного музею історії України та філії НМІУ - Музею історичних коштовностей України. Вони знайомлять з багатовіковою історією та культурою нашої держави від мідно-кам’яної доби до недавніх революційних подій на київському Майдані.

На виставці представлені артефакти XIV–XVIII ст., серед яких – знахідки з території київського замку, що був збудований за наказом литовських правителів, флюгер з Київської ратуші, Євангеліє в срібному окладі друкарні Києво-Печерської Лаври, взірці єврейського та кримсько-татарського мистецтва XIX – початку XX ст. Поза увагою не залишилися й пам’ятки доби Революції Гідності – щит та шолом учасників Євромайдану.

Виставка проходить під патронатом Президента України Володимира Зеленського та Президента Литовської Республіки Ґітанаса Наусєди. Вона триватиме до 12 липня 2020 року.

Фото надані Литовським художнім музеєм.

Пошук по сайту

Календар подій

Цього дня

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)