10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

Під патронатом президентів Литви та України у Вільнюсі відкрилася виставка пам'яток з колекції НМІУ

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

ФОТОЗВІТ
       
У вівторок, 10 березня, у Вільнюсі, в Музеї ужиткового мистецтва і дизайну, філії Литовського художнього музею, відкрилася виставка «Цивілізації України. Від культури Трипілля, скіфського золота до Майдану». Вперше в Литві експонується понад 80 оригінальних артефактів із зібрання Національного музею історії України та філії НМІУ - Музею історичних коштовностей України. Вони знайомлять з багатовіковою історією та культурою нашої держави від мідно-кам’яної доби до недавніх революційних подій на київському Майдані.

Виставку приурочено до 30-ї річниці Відновлення незалежності Литви, що відзначається 11 березня. Вона проходить під патронатом Президента України Володимира Зеленського та Президента Литовської Республіки Ґітанаса Наусєди.

Експозицію відкрили в.о. генерального директора Національного музею історії України Богдан Патриляк і директор Литовського національного художнього музею Арунас Гєлунас спільно з Міністром культури Литовської Республіки Міндаугасом Квєткаускасом, Послом України у Литовській Республіці Володимиром Яценківським та меценатом виставки – головою благодійного фонду «Корона князів Острозьких» Робертасом Габуласом.

Також у церемонії відкриття взяли також участь Перший віце-канцлер Уряду Литовської Республіки Дейвідас Матульоніс, куратори проєкту Ольга Пукліна (Україна) та Скайстіс Мікульоніс (Литва), представники урядових, громадських і музейних кіл Вільнюса.

Відкриваючи виставку, в.о. генерального директора НМІУ Богдан Патриляк привітав присутніх з 30-річним ювілеєм відновлення литовської Незалежності та висловив сподівання, що культурний обмін між Україною та Литвою, зокрема й музейними засобами, буде розвиватися та поглиблюватися.

Національний музей історії України має великий досвід організації міжнародних виставкових проектів. Під час роботи над виставкою литовські колеги відзначили високий професіоналізм кураторки виставки від української сторони Ольги Пукліної, заступниці головного зберігача НМІУ, а також науковців музею Сергія Діденка, Наталі Малюк та художника-реставратора Юрія Бута.

– Зустріч з литовськими колегами у Вільнюсі була дуже теплою. Литовці дуже вболівають за воюючу Україну та цікавляться історико-культурною спадщиною нашого народу. Дорогою від аеропорту до центру міста ми бачили лайт-бокси та іншу зовнішню рекламу нашої виставки. Напередодні відкриття відбулася прес-конференція, литовські журналісти виявили великий інтерес до події. Експозицію охороняють литовські стрільці – представники Спілки стрільців Литви, литовської добровольчої воєнізованої організації, – розповів в.о. генерального директора НМІУ Богдан Патриляк.

– Багата колекція Національного музею історії України вкотре на міжнародному рівні свідчить про культурну, цивілізаційну та релігійну спадщину нашої держави. Завдяки серйозній підготовці та сучасним дизайнерським рішенням литовським колегам вдалося закцентувати увагу на унікальності та підкреслити культурну та художню цінність пам’яток з України, - відзначила кураторка виставки Ольга Пукліна.

Зразки антропоморфної пластики трипільської культури, унікальний календар епохи бронзи, старожитності давніх народів, які мешкали на наших теренах, всесвітньо відомі шедеври давнього мистецтва з розкопок скіфських царських курганів – ці та інші представлені на виставці експонати з колекції НМІУ викликали захоплення в литовської аудиторії. Епоху Русі-України репрезентують археологічні знахідки від побутових речей до ювелірних прикрас та предметів християнського культу, виготовлених давньоруськими і візантійськими майстрами.

Увагу привернули також артефакти XIV–XVIII ст., серед яких – знахідки з території київського замку, що був збудований за наказом литовських правителів, флюгер з Київської ратуші, Євангеліє в срібному окладі друкарні Києво-Печерської Лаври, взірці єврейського та кримсько-татарського мистецтва XIX – початку XX ст. Поза увагою не залишилися й пам’ятки доби Революції Гідності – щит та шолом учасників Євромайдану.

Виставка триватиме до 12 липня 2020 року.

Передбачається, що в липні її відвідають Президент України Володимир Зеленський і Президент Литви Ґітанас Науседа.

Фото надані Литовським художнім музеєм
Фото із членами Союзу стрільців Литви. Фотограф Karolina Savickytė

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Цього дня

Новини

Анонси

Експонат Тижня