10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

До Дня Збройних сил – виставка «На захисті Незалежності»

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

ФОТОЗВІТ
   
Сьогодні українці відзначають одне із найважливіших національних свят – День Збройних сил України. Українське військо спирається на багатовікову історію та славні традиції. Нині Збройні сили України налічують понад 200 тисяч військовослужбовців. З них – близько 140 тисяч служать у Сухопутних військах.

Національний музей історії України вітає з Днем Збройних сил кожного, хто зі зброєю в руках стоїть на захисті України і дякує нашим оборонцям за мужність і професіоналізм. Збройні сили України з честю виконують свій обов'язок перед Батьківщиною, надійно захищають мир і спокій українського народу. Висловлюємо вдячність ветеранам війни, волонтерам і небайдужим співвітчизникам за підтримку наших військових у критичні для Армії моменти.

До Дня Збройних сил України 5 грудня 2019 року в Національному музеї історії України відкрилася виставка «На захисті Незалежності». Відкриваючи виставку, в.о. генерального директора НМІУ Богдан Патриляк привітав українських військових зі святом і подякував за їхню співпрацю з музейниками.

«На виставці ми представляємо головні моменти історії формування Збройних сил України. Акцентуємо увагу на експонатах, які були свідками подій, коли військовослужбовці вперше присягали на вірність народу України», – зазначила під час відкриття кураторка виставки – старша наукова співробітниця відділу історії незалежної України НМІУ Ірина Пуля.

Капітан І-го рангу у відставці, один із засновників Спілки офіцерів України Євген Лупаков передав на тимчасове експонування в межах виставки особисті речі та документи. Колишній представник Міністра оборони України на Чорноморському флоті розповів про буремні події початку 1990-х років, коли радянські військовослужбовці робили вибір на користь оборони України.

Полковник у відставці, учасник Євромайдану та АТО Владлен Городецький розповів про створення Спілки офіцерів України 1991 року в Києві. «Мій батько був одним із тих, хто творив українські збройні формування. Мій син воював під Іловайськом. Доля Української незалежності знову в солдатських руках,» – підсумував пан Євген.

До уваги відвідувачів представлені унікальні матеріали з фондової колекції Національного музею історії України, що висвітлюють відродження Збройних сил України: національна символіка, ескізи форми одягу військовослужбовців Збройних сил на перехідний період, Державний Герб з прикордонного знаку № 123, вперше встановлений на Державному кордоні України з Румунією 1992 р., кортик Військово-морського флоту ЗСУ.

У центрі експозиції представлено національний синьо-жовтий прапор, на якому 23 грудня 1991 р. присягнули на вірність народу України військово-службовці 55 окремого лінійного полку зв’язку на головному майдані м. Рівне. До присяги їх привів Вілен Мартиросян – очільник військової частини.

Окремим блоком показана історія формування Військово-морських сил Збройних сил України. Зокрема, представлено матеріали першого Адмірала ВМС Бориса Кожина та капітана І-го рангу Євгена Лупакова – одного із засновників Військово-морських сил України.

Завершує виставку комплекс державних військових нагород періоду Української Незалежності. Центральне місце у вітрині займає орден Богдана Хмельницького І-го і ІІ-го ступенів, орден і зірка «За мужність».   
 
Сторінка виставки у Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня