10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

Виборчий треш у Національному музеї історії України

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

У п‘ятницю, 5 липня, в Національному музеї історії України відкрилася експозиція «Музею» виборчого трешу». Це спільний проект Руху ЧЕСНО, НМІУ та проекту «Вибори-вибори» на «Українській правді».

Експозиція демонструє приклади чорного піару, дивних слоганів та «законного підкупу» від часів проголошення незалежності України до президентської кампанії 2019 року. Для порівняння частина виставки присвячена прийнятній (у сенсі здорового глузду та чинного законодавства України) агітації різних років.

«Цією виставкою ми прагнемо продемонструвати, що агітація має бути змістовною, розповідати про візії та програми політиків, а не розважати чи підгодовувати виборців», – говорить координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Більшість експонатів ілюструють «гречкосійство» – агітацію з роздаванням виборцям подарунків, квитків, наданням послуг тощо, що може вплинути на волевиявлення виборців. Через такі приклади ми закликаємо відвідувачів не толерувати цю ганебну практику, оскільки «гречкосій», якщо прийде до влади, обов’язково поверне витрачені на виборців кошти з кишені самих виборців.

Тетяна Сосновська – генеральна директорка Національного музею історії України зізнається, що експонати для такої виставки музейники збирали не один рік. «Ми з приємністю відгукнулися на пропозицію Руху ЧЕСНО організувати таку виставку в стінах музею. Наш відвідувач аналізує події історії через призму сучасності. Часто люди нарікають на результати виборів, хоч насправді голосуємо ми самі. Тому важливо знати технології, які впливають на електоральний вибір і формують результати виборів. Ця виставка яскраво демонструє різні форми «гречкосійства», які мають залишитися в минулому, якщо ми хочемо жити достойно», – підсумувала пані Тетяна.

Куратором виставки є науковий співробітник відділу історії незалежної України НМІУ Роман Гондз. На його переконання, виставковий проект представляє один із аспектів формування громадянського суспільства в нашій країні. «Серед усього цього хаосу та агітаційного сміття кожен має задуматися, а яке моє місце в цьому мереживі виборчого процесу», – говорить куратор.

Експозиція розташована у залі 4-го поверху Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2) і упродовж місяця відкрита для відвідувачів.

5 і 6 липня вхід до “Музею” виборчого трешу” вільний. Від 7 липня — за стандартною вартістю квитка Національного музею історії України для огляду одного поверху (20 грн). Усі кошти йдуть на користь Національного музею історії України. Для дітей до 7 років, учасників АТО та членів їхніх родин вхід завжди безкоштовний.

В рамках виставкового проекту відбудуться кураторські екскурсії, перша з запланованих – 14 липня. Далі – слідкуйте за нашими анонсами!

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня