10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

У філії НМІУ в межах акції «День неспішного мистецтва» представлять коштовний кухоль

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Цьогоріч в межах міжнародної акції «День неспішного мистецтва», яка пройде 6 квітня, філія НМІУ – Музей історичних коштовностей України серед п?яти експонатів представить коштовний кухоль із сюжетом давньоримської історії.

Кухоль, орнаментований у стилі рококо, виготовлено 1743 року зі срібла та вкрито позолотою.

На корпусі карбовано три асиметричні рамки складної конфігурації, утворені крупними рокайлями, що іноді сплітаються між собою та начебто просочуються один в одного, утворюючи щільний візерунок. У кожному фігурному картуші розміщено карбовані античні композиції. Дві з них ви матимете змогу детально розглянути наживо (на фото пропонуємо ракурс, із якого, на жаль, неможливо роздивитися предмет у експозиції).

На кухлі можна бачити описаний Овідієм і Лівієм сюжет, пов’язаний із легендарною історією Давнього Риму. Майстер зобразив сина тирана Тарквінія Гордого – Секста, який погрожує кинджалом Лукреції. Дружина римського патриція Тарквінія Колпатіна славилася своєю красою та доброчесністю. Збезчещена Секстом, Лукреція листом закликала до помсти батька й чоловіка, а потім наклала на себе руки. Ця подія спричинила бунт, який призвів до повалення влади тиранів у Римі та встановлення республіки.

У XVIII ст. майстри часто зашифровували у своїх творах особливий потаємний смисл, своєрідне алегоричне послання. Роздивитися всі карбовані на кухлі сцени й розтлумачити їхні сюжети зможуть учасники акції «День неспішного мистецтва» вже 6 квітня.

Також разом із дослідником можна буде поміркувати про те, як ці сцени пов’язані між собою і чому кришку увінчує фігура Феміди… аби разом розкрити таємницю авторського задуму.

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня