10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Про ласощі давніх часів розповіли під час екскурсії вихідного дня

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Екскурсія вихідного дня в неділю, 3 березня, в Національному музеї історії України відбулася в теплому сімейному колі. Відвідувачі різного віку зібралися на першому поверсі НМІУ, щоб довідатися про секрети давніх кулінарів.

Марина Стрельник, завідувач відділу найдавнішої історії України, провела екскурсію експозицією першого поверху. З інтересом відвідувачі оглянули перший посуд, яким користувалися давні люди.

 

071

 

Також дізналися про культури, з яких варили каші давні трипільці. Моделі в експозиції представили способи розтирання зерна, до яких вдавалися давні землероби. Гастрономічні вподобання різних народів, які мешкали в давнину на території сучасної України, також не залишили нікого байдужим. Увагу привернули розписні блюда із заглибинами в центрі, що їх виготовляли й розписували в причорноморських містах.

Екскурсовод детально розповіла про давні рецепти соусів, які греки подавали до рибних страв. У вітринах відвідувачі уважно розглядали дірчасті глиняні посудини для сиру, келихи для напоїв. Наостанок Марина Стрельник розповіла про кулінарні нахили давніх русичів. Не бракувало на княжих столах у Києві меду, квасу, вівсяних киселів, дичини. Смакували наші предки навіть солодку випічку з медом, запиваючи духмяними напоями.

Ольга Гузій, працівниця Державного історико-культурного заповідника м. Острог на Волині, відвідує НМІУ не вперше. «Цього разу я вирішила ознайомити з музеєм своїх братів, які мешкають у Києві. Нам пощастило почути стільки нового і цікавого! Сподіваюся, після таких вражень брати прийдуть до музею ще не раз!» — поділилася пані Ольга.

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Цього дня

Новини

Анонси

Експонат Тижня