10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Ц Цього дня

Previous Next

7 років тому почався заключний та етап Революції Гідності

7 років тому почався заключний та найкривавіший етап Революції Гідності. Цей день називають «кривавим вівторком».

На ранок 18 лютого 2014 року була запланована Мирна хода учасників Євромайдану до будівлі Верховної Ради України з вимогою до депутатів прийняти закон про обмеження повноважень Президента та повернення до Конституції зразка 2004 року. На площі, у парку поблизу Верховної Ради, мітингувальників очікував кордон із силовиків та прихильники чинної влади – так званих антимайданців. Саме вони під прикриттям працівників міліції розпочали сутички з майданівцями у Маріїнському парку та поблизу станції метро Арсенальна.

Основне протистояння між силовиками та активістами Майдану розгорнулося на вулиці Інститутській. Під час протистоянь силовики скидали на протестувальників шумові гранати з дахів прилеглих будинків. Внаслідок таких дій отримували серйозні травми та ушкодження учасники протестів та випадкові перехожі.

О 16:00, відповідно до розпорядження тодішнього голови КМДА Володимира Макеєнка, було повністю закрито Київський метрополітен. Це спричинило транспортний колапс у столиці.

Ввечері 18 лютого силовики масово почали наступати на Майдан Незалежності. Їм вдалося прорвати кілька барикад та підійти впритул до будівлі Профспілок.

Будинок Профспілок на Майдані Незалежності відіграв важливу роль у дні Революції Гідності. 1 грудня 2013 року в ньому було створено Штаб Національного спротиву. В будівлі надавали медичну допомогу, діяла кухня, пункт збору теплого одягу та прес-центр Майдану.

Близько опівночі, коли силовики почали штурмувати Будинок профспілок, сталася пожежа. Полум’я охопило всю будівлю. Людей почали терміново евакуювати.

Загалом 18 лютого на вулицях Києва загинули 23 людини: двоє – у Будинку профспілок.

Серед матеріалів Національного музею історії України зберігається кришталевий елемент люстри з Будинку профспілок, на якому видно сліди кіптяви після пожежі.

   

   

Підготував старший науковий співробітник музею Олександр Лук’янов

Пошук по сайту

Календар подій

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Off Canvas Menu (EN)