10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Previous Next

Скарби подільського краю засяють у Києві: в НМІУ відкривається виставка «Золото Поділля: історія народів»

17 жовтня в Національному музеї історії України відкривається до огляду виставка «Золото Поділля: історія народів». Виставка презентує найвідоміші старожитності із зібрань Вінницького обласного краєзнавчого музею та НМІУ, пов’язані з археологією Поділля.

Представлені експонати відображають матеріальну культуру багатьох народів, які мешкали в цьому регіоні, – від трипільської культури до Середньовіччя.

Відвідувачі матимуть змогу побачити комплекс золотих і бронзових прикрас та найбільшу в Європі колекцію бурштинового намиста доби пізньої  бронзи (XIV–Х ст. до н. е.) з курганного могильника Гордіївка. Особливе місце в експозиції займають золоті прикраси, коштовна зброя та срібний посуд, виявлені археологами в одному з найбагатших сарматських поховань, яке вважається могилою царя Інісмея, правителя Ольвії. Унікальними є скарби, пов’язані з Великим переселенням народів. Знахідки з майстерні ювеліра біля с. Бернашівка на Дністрі демонструють досконалість ремісництва ранніх слов’ян. А скарби із сотнями срібних арабських монет – високий розвиток міжнародних торговельних зв’язків Східного Поділля за києво-руських часів.

«Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей започатковують міжмузейний обмін, що передбачає комплексні виставки із зібрань музеїв різних регіонів України. Ініціатива спрямована на консолідацію українського суспільства шляхом всебічного представлення історії та регіональних особливостей.

До уваги журналістів! 16 жовтня о 16:00, у п'ятницю, відбудеться урочисте відкриття та презентація виставки для ЗМІ.
У відкритті візьмуть участь міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, віце-прем'єр-міністр Олексій Резніков та інші високопосадовці.

У зв'язку з карантинними обмеженнями, для запобігання скупченню людей у виставковому залі запрошуємо представників ЗМІ для зйомок і фотографування експонатів з 15:00.

Телефон для довідок 044 278 48 64.

ПРОСИМО ЖУРНАЛІСТІВ ЗАЗДАЛЕГІДЬ АКРЕДИТУВАТИСЯ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ.

  

  

Подія на фейсбуці

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Новини

Анонси

Експонат Тижня