10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Previous Next

26 червня відкривається виставка “Між двох світів: із колекції зброї та спорядження ХVI–ХVІІІ ст. Національного музею історії України”

26 червня 2020 р. на першому поверсі відкривається для огляду виставка “Між двох світів: із колекції зброї та спорядження ХVI–ХVІІІ ст. Національного музею історії України”. Вона працюватиме до 30 липня.

Виставка презентує найкращі зразки зброї із фондового зібрання музею. Це холодна зброя ХVI–ХVІІІ ст. Польщі, Туреччини, Ірану, в окремій вітрині представлено вогнепальну зброю Західної Європи ХVI–ХVІІ ст., західноєвропейські та східні захисні обладунки ХVІІ ст.

Центральне місце в експозиції займають козацькі клейноди та зброя українського козацтва XVII–XVІII ст. Ліва частина експозиції відведена під зброю та спорядження європейських країн, права – країн ісламського Сходу: Ірану та Туреччини. Таким чином структура виставки відображає особливість геополітичного розташування України – між двох світів: західною та східною цивілізаціями. Країни, які оточували Україну, значно вплинули на формування не лише національного комплексу озброєння та військового спорядження країни, а й багато в чому визначали її історичний та суспільно-політичних розвиток.

Зброя – унікальний музейний предмет, що є джерелом вивчення багатьох аспектів людського та суспільного життя. Вона змінювалася та удосконалювалася відповідно до технологій та зміни тактики ведення бою. Людина весь час модифікувала зброю, шукаючи універсальний спосіб знищення представників свого виду. Водночас музеєфікована зброя є цікавою ілюстрацією багатьох важливих історичних процесів. Окремі зразки зброї – витвори мистецтва. Вони вражають своїми довершеними формами, художнім оформленням та вишуканим декором.

  

  
Подія у Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Цього дня

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Off Canvas Menu (EN)

Off Canvas Menu (UA)